Tvrdá prdel Vysočiny 3.- 4.10.2009


Poslední zaznamenanou akcí ve "starém" sraláckém složení byla Tvrdá prdel 2004. Po pěti letech by se dalo mluvit téměř o SRAL revivalu. Jirkův mlýn v Benátkách se zaplnil během pátečního večera a noční produkce potvrdila, že na nasazení a energii se vůbec nic nezměnilo.


Dělíme se na dvě skupiny plus pěší Inka. Výkonostní Áčko má za cíl hospodu U Marušky v Telči, pohodový Relax team volí bližší Žirovnici.
Cesty jsou rozmanité, od asfaltu po trialové kamenité stezky.Cíl dobyt. Posezení U Marušky plní očekávání, sladkou tečku za Telčí děláme v cukrárně U Matěje.

Přes kopečky uháníme do Počátek. Hotel Modrá hvězda je zavřený a v zoufalém stavu. Zdařilou náhradu nacházíme v podobě hostince U Karásků.

Je to snad poprvé, co jedeme z Počátek za světla, a to nelze jen tak přejít. Proto si cestu malinko prodlužujeme do Houserovky, abychom si tam počkali na tmu. Do sálu u hospody se schází celá vesnice na oslavu padesátin místního borce Františka. My si po svých pivech nasazujeme baterky, blikačky a cestou přes les ukrajujeme poslední metry z dnešního výletu.

Pár odpadlíků odjelo už večer, někteří další se přidali ráno a po velkém dohadování dáváme dohromady jen jeden tým RELAX "A", který společně vyráží na Křemešník.


Pohodová cesta, dobrý obídek a naprosto kouzelná atmosféra začínajícího podzimu jsou tou nejlepší tečkou za povedenou akcí.

sral.jdemeven.cz